Kim jesteśmy

Uśmiechnięci kołowicze, Wigilia 2022

autorka: Ksymena Poradzisz

O kole

Nasze koło powstało w 1998 roku, a od tamtego czasu zrzesza studentów wszystkich kierunków Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych. Po wielu przejściach i migracjach wylądowaliśmy w pokoju H-1-03 na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, gdzie można nas spotkać do dziś.

Cechą od zawsze wyróżniającą nasze koło jest jego interdyscyplinarność; w przeciwieństwie do większości tego typu organizacji studenckich, w H-1-03 spotkać można zarówno matematyków jak i informatyków, chemików, fizyków, biologów i geologów. Ta mnogość zainteresowań, choć czasem wprowadzająca lekkie zamieszanie, pozwala jednak na poszerzenie swojej wiedzy i ciekawości z dziedzin zupełnie odmiennych od studiowanej. Nasi kołowicze wygłaszają referaty równie różnorodne jak oni sami, a podczas dni naleśnika, dni pizzy, poseminaryjnych wyjść na piwo czy organizowanych kilka razy do roku wyjazdach w góry można się także poznać mniej akademicko, a bardziej koleżeńsko.

Dołączyć do koła można w dowolnym momencie od pierwszego dnia studiów, wystarczy odezwać się w dowolnym z podanych mediów lub skontaktować bezpośrednio ze skarbnikiem.

Co robimy

SeMPowisko

Coroczna Interdyscyplinarna Studencka Konferencja „SeMPowisko” jest wydarzeniem o zasięgu (co najmniej) ogólnopolskim, organizowanym przez nasze Koło. Głównym celem konferencji jest spotkanie studentów różnych nauk ścisłych i przyrodniczych oraz utworzenie przestrzeni do interdyscyplinarnej dyskusji. Podczas konferencji posługujemy się językiem angielskim, co umożliwia lepsze przygotowanie na konferencje międzynarodowe oraz podszlifowanie swoich umiejętności językowych.

Strona SeMPowiska 2024

autorka: Ksymena Poradzisz

Sempinaria (kołowe seminaria)

Organizowane przez Członków Koła seminaria służą do dzielenia się tematami, niszowymi zagadnieniami i ciekawostkami, których nie sposób znaleźć w sylabusach przedmiotów. Prócz możliwości wysłuchania barwnego referatu o tematyce z jednej z wielu dziedzin naukowych studiowanych przez Kołowiczów, spotkanie po godzinach zajęć w sali seminaryjnej pozwala poznać lepiej kolegów i koleżanki oraz uzyskać wgląd w to, co ich interesuje. Po wysłuchanym wykładzie proces poznawczy sempów jest najczęściej kontynuowany z tej mniej naukowej strony w zaprzyjaźnionym pubie.

autorka: Ksymena Poradzisz

Wydarzenia integracyjne

Mimo, że nauka i studia w życiu sempów zajmują większą część życia (minimalnie 81 000 min, czyli 60 ECTS-ów na rok), zawsze znajdzie się trochę czasu na spotkanie w bezpiecznej przystani pokoju H-1-03 na WFAIS. Można tam znaleźć kolegę, który pomoże w zdaniu przedmiotu, pudełko pizzy (z zawartością lub, gdy szczęście nie dopisze, bez), a w szczególnych przypadkach włączoną naleśnikarkę, przy której sam Prezes może przygotować strudzonym studentom ciepły obiad w postaci pysznego naleśnika.

Kołowa książka naleśnikarska

autorka: Ksymena Poradzisz

Szkoły

Poza wydarzeniami na krakowskim kampusie, jeśli dopisze czas i pogoda, kilka razy do roku wybieramy się na kilkudniowe wyjazdy w góry (dalej nazywane szkołami). Szkoły to wyjątkowe wydarzenia, podczas których poznajemy się, trochę wędrujemy (choć zawsze z uwzględnieniem i tych większych, i mniejszych zapaleńców), podczas obowiązkowej sesji referatowej dzielimy się swoimi zainteresowaniami (nie zawsze naukowymi!), słowem – miło spędzamy czas.

Kołowy śpiewnik

autorka: Martyna Koprowska

CC BY-SA 4.0 KMPS UJ. Last modified: January 09, 2024. Credits for unowned content. Website built with Franklin.jl and the Julia programming language.
Unfortunately we ran out of cookies. If you want some, buy them and leave them on our table.